سرپرست معاونت دانشجویی فرهنگی دهاقان: دانشگاه می تواند نقش بسیار مهمی در توسعه فرهنگی جامعه داشته باشد
-------------- ادامه خبر ---------------
 
سرپرست معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد دهاقان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، برنامه‌های فرهنگی دانشجویی خود را تشریح کرد.
جواد استاد محمدی در این گفتگو بیان داشت: « فرهنگ مجموعه ای از باورها و ارزش‌های یک جامعه است که حفظ و حراست از آن باورها، نقش بسیار مهمی در رشد و بالندگی و ثبات هر کشور دارد. اجرای برنامه های فرهنگی در دانشگاه رسالتی بسیار مهم است که باید تغییرات را در دانش، نگرش و رفتار جوانان ایجاد کند. دانشگاه نهادی آموزشی است که با تربیت انسان های توانا و نخبه می تواند نقش بسیار مهمی در توسعه فرهنگی جامعه داشته باشد. »
وی ادامه داد: « با توجه به ماموریت معاونت دانشجویی فرهنگی که توسعه و گسترش فرهنگ و ارزش‌های اسلامی انقلابی و دینی و پرورش انسان‌های متعهد و آراسته به اخلاق اسلامی است، اجرای برنامه‌های فرهنگی را در اولویت در دستور کار خود قرار داده‌ایم که تاسیس دفتر پژوهش و تحقیق در حوزه مسائل فرهنگی دانشگاه، تدوین برنامه های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت فرهنگی در راستای اهداف کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری جلسات آزاد اندیشی برای اساتید، کارکنان و دانشجویان با موضوعات اساسی فرهنگی اجتماعی مورد نیاز از اهم این برنامه‌هاست. »
مدیر گروه معارف اسلامی واحد دهاقان اضافه کرد: «  جذب منابع مالی دولتی و خصوصی برای برگزاری همایش‌های منطقه‌ای، استانی، ملی و کارگاه های آموزشی تخصصی و عمومی در حوزه‌های مختلف خصوصاً حوزه های فرهنگی، راه اندازی وب سایت مستقل حوزه دانشجویی فرهنگی جهت جذب مشارکت و همکاری حداکثری دانشجویان به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، تقویت دفتر مشاوره جهت ارائه مشاوره در حوزه‌های متعدد مورد نیاز کارکنان، اساتید و دانشجویان، رونق بخشی به امر ورزش و سلامتی برای شادابی و نشاط تن و روان کارکنان، اساتید و دانشجویان بخش دیگری از اولویت‌های کاری این معاونت خواهد بود. »
استاد محمدی تصریح کرد: « در بخش پژوهش‌های دینی،  تعیین اولویت‌های پژوهشی با همکاری معاونت علمی پژوهشی به‌منظور هدایت و حمایت پایان نامه های ارشد و رساله های دکتری در راستای اهداف فرهنگی و دینی و در بخش فوق‌برنامه، برنامه ریزی جهت برگزاری مسابقات فرهنگی، اردوها، بازدیدها و... برای دانشجویان کارکنان و اساتید از دیگر برنامه‌های در دست اقدام است. »
خود را ملزم به نهادینه کردن فرهنگ ایثار، شهادت و ارزش‌‌های اسلامی می‌دانم
سرپرست معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد در پایان خاطرنشان کرد: «  برنامه ریزی برای شناسایی دانشجویان آسیب پذیر و آسیب‌رسان در حوزه‌های مختلف و انجام مراحل اصلاح و راهنمایی آنان، بسترسازی جهت استفاده حداکثری از فضای مجازی و مدیریت آن، توجه دقیق و مستمر به بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و قوانین بالادستی، تلاش مضاعف برای کاهش دغدغه‌های مسئولان ارشد  نظام اسلامی به ویژه مقام معظم رهبری، مدظله‌العالی، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، خانواده شهدا و ایثارگران، برنامه ریزی برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش‌های اسلامی، انقلابی و ملی، تلاش برای تقویت مدیریت جهادی و انقلابی در دانشگاه، سپردن کار به جوانان شایسته و مومن، تعامل سازنده و مستمر با شخصیت های فرهنگی و مذهبی شهرستان به ویژه امام جمعه شهر از دیگر وظایفی است که خود را ملزم به اجرای آن ‌ها می‌دانم. »
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1399/08/05
تعداد بازدید:
218
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal