چاپ مقاله هیئت علمی واحد دهاقان در راستای اعتلای فرهنگ بازیافت
مقاله مدیر پژوهش و فناوری واحد دهاقان در تنها مجله دارای ضریب تاثیر دانشگاه آزاد اسلامی به چاپ رسید.

دکتر بابک بهفروز، مدیر پژوهش و فناوری واحد دهاقان در گفتگوی خود با آنا گفت: « این مقاله با عنوان امکان‌سنجی استفاده از ضایعات به عنوان سنگدانه در بتن‌های ژئوپلیمری الیافی در مجله International Journal of Enviromental Science and Technology ، تنها مجله دارای ضریب تاثیر دانشگاه آزاد اسلامی به چاپ رسید. »

وی افزود: « استفاده از زیرساخت‌های پژوهشی و نشریات دانشگاه آزاد اسلامی از ملزومات ترغیب و تربیت دانشجویان به منظور بهینه‌سازی و اعتلای فرهنگ بازیافت و قدم گذاشتن در مسیر تولید مواد حاصل از ضایعات قابل استفاده در کشور است.

بهفروز خاطرنشان کرد: « صنعت سیمان دارای آسیب‌های زیست‌محیطی اجتناب‌ناپذیر می‌باشد. آلاینده‌های ناشی از صنعت سیمان، غبار، دی اکسید کربن، اکسیدهای نیتروژن، نسوز و عایق و آلودگی صوتی هستند که هر کدام به نوبه خود دارای اثرات منفی فراوان بر روی سلامتی انسان و محیط زیست می‌باشند. با توجه به اهمیت این موضوع مقاله مذکور به امکان‌سنجی جایگزینی سیمان به عنوان منبع اصلی آلاینده‌ها با مواد فعال ژئوپلیمری و ارائه راهکارهایی برای استفاده از بتن‌هایی با چسباننده و سنگدانه ضایعاتی، پرداخته است. »

مدیر پژوهش و فناوری واحد دهاقان در پایان متذکر شد: «  همکاری محققان در حوزه‌های مختلف بین رشته‌ای و استفاده از پتانسیل تمامی واحدهای دانشگاه آزاد، سرعت تولید علم و همچنین درآمدزایی را به شدت افزایش می دهد و در این رهگذر، ایجاد یک شبکه هماهنگ‌کننده میان اعضای هیئت علمی و اساتید از ضرورت‌های فعلی دانشگاه آزاد اسلامی است. »

 
 
 
 
 
تاریخ:
1399/08/21
تعداد بازدید:
278
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal